AGENT VANZARI / MANAGER VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPOSABILITATILE POSTULUI

AGENT VANZARI

- PARTICIPAREA LA TOATE MODULELE DE TRAINING
- prospectarea pietei tinta si identificarea de potentiali clienti
- abordarea directa/indirecta a acestora
- stabilirea discutiei-consultanta financiara
- identificarea necesitatilor financiare ale potentialilor clienti
- prezentarea produsului financiar de asigurare raportat la nevoi
- crearea si dezvoltarea unui portofoliu propriu de clienti
- servicii post-vanzare pentru portofoliul propriu de clienti

MANAGER VANZARI

- PARTICIPAREA LA TOATE MODELELE DE TRAINING
- activati HR in vederea dezvoltarii unui unit
- planificarea activitatii si stabilirea strattegiei de dezvoltarea
- sustinerea training-urilor consultantilor financiari
- evaluarea rezultatelor a activitatii si a competentelor
- gestionarea relatiilor cu clientii
-indeplinirea parametrilor companiei-bussines plan

CERINTE

- abilitati bune de comunicare si negociere
- capacitate de integrare si adaptare intr-o echipa tanara di dinamica
- flexibilitate
- tenacitate
- dinamism
- seriozitate
- ambitie exacerbata

- experienta relevanta intr-o pozitie de management / consultanta financiara in asigurari reprezinta un atu categoric
- flexibilitate si rezistenta la stres
- abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare
- atitudine proactiva, capacitate de a asimila cunostinte noi

BENEFICII OFERITE

- POSIBILITATE DE A LUCRA SI PART-TIME
- Mediu de lucru profesionist , echipa tanara , atmosfera placuta ,mediu bussines-logistica adecvata
- Finantare continua pe toata durata colaborarii;
- Pachet de bonusuri motivant (lunar, trimestrial si anual) atat pentru activitatea proprie cat si pentru activitatea echipei;
- Sistem de comisionare performant atat pentru vanzari proprii cat si pentru vanzarile echipei;
- Program de training extensiv, la nivel regional, national si international;
- Posibilitati de promovare in cadrul Companiei, bazate pe experienta,competenta si rezultate