Agent vanzari - lucrari de instalatii si montaj inginerie civila

FUTURE HR IMPACT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Culegerea de informatii despre clienti (inclusiv prin vizite pe teren, la sediul clientilor)
Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Telesales (contactare telefonica a clientilor potentiali - stabilirea de intalniri)
Transmiterea de oferte la clienti (posta, fax, e-mail)
Isi planifica activitatea de vanzare
Programarea intalnirilor pentru directorii si sefii de proiect ai firmei
Face rapoarte de activitate
Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
Business development
Invata produsele si caracteristicile tehnice
Alte activitati care duc la atingerea obiectivelor firmei (profit si cresterea de piata)

CERINTE

Profesionist - aspect business
Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Vanzare (veti fi instruiti in acest sens)
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
Abilitati de analiza si planificare.
Inteligenta
Personalitate deschisa - sa relationeaze usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
Atitudine de vanzator, orientare spre clienti
Identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor
Personalitate puternica,orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stres
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect. Om de echipa, proactiv, capabil sa gaseasca solutii, creativ, cu initiative
Cunostinte de marketing, resurse umane, vanzare, management, telesales, negociere (de preferat)
Experienta in activitati de marketing - proiectarea si derularea de campanii promotionale (de preferat)
Carnet de conducere (de preferat)
Experienta intr-un loc de munca anterior
PC - Word, Excel
Engleza - cel putin nivel mediu
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
Capacitate de lucru cu mai multe proiecte simultan

BENEFICII OFERITE

Salariu fix plus comision
Carte de munca
Telefon mobil, autoturism de serviciu
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, etc.
Conditii de lucru moderne, sediu central al biroului (Piata Romana)
Echipa profesionista, atmosfera de lucru excelenta

Infiintata in 2005, FUTURE HR IMPACT reprezinta o companie cu capital romanesc a carei misiune este aceea de a valoriza resursa umana, intermediind parteneriatul strategic dintre candidati si angajatori.
FUTURE HR IMPACT nu promite! Future HR Impact se angajajeaza.

Obiectivul nostru, al echipei FUTURE HR IMPACT, este sa reprezentam cu succes atat candidatii in obtinerea unui loc de munca potrivit motivatiilor si aptitudinilor lor, cat si companiile ce au nevoie de servicii specializate si prompte.