Agent vanzari Internet door2door

Synco Telecom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajatul va intreprinde actiunile necesare semnarii de contracte noi cu clienti persoane fizice in sistem door2door.

Responsabilitati:

-Prospectarea proactiva a pietei si dezvoltarea portofoliului de clienti ai companiei in aria de acoperire.
-Stabilirea de contacte cu clientii potentiali
-Elaborarea ofertelor si prezentarea acestora in fata clientilor potentiali
-Elaborarea rapoartelor periodice privind situatia prospectilor si a clientilor
-Elaborarea unei baze de date de potentiali clienti si ofertarea periodica a acestora
-Stabilirea planului de vanzari impreuna cu superiorul si realizarea acestuia
-Propunerea de noi servicii si promotii in functie de feedback-ul primit prin partea potentialilor clienti
-Mentinerea bunei relatii cu portofoliul de clienti existenti

CERINTE

-Experienta in vanzarea de servicii internet directe sau alte servicii de telecomunicatii
-Abilitati de relationare si negociere
-Utilizare pachet Microsoft Office la nivel avansat
-Studii superioare sau student an terminal
-Cunostinte limba engleza nivel avansat
-Abilitati de self-management, buna organizare.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix.
Telefon mobil.
Comision, laptop, internet mobil, in functie de experienta si rezultate

Furnizor de servicii de internet pentru utilizatori casnici prin retea proprie fibra optica/cabluri cupru.
Datorita serviciilor de calitate si politicii agresive de promovare compania a reusit sa se impuna pe intreaga arie de acoperire ca si furnizor principal.