Agent vanzari domeniul HORECA

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Promoveaza si comercializeaza produsele companiei asigurand la nevoie montajul lor sau punerea lor in functiune

- Participa la realizarea targetului lunar si anual de vanzari

- Implementeaza politica comerciala a companiei si urmareste evolutia pietei

- Proceseaza cereri de oferta venite pa email/telefon/showroom si oferteaza, intocmeste comenzile si contractele

- Mentine si dezvolta reteaua de clienti, urmarind in permanenta atragerea de clienti noi

- Solicita si inregistreaza informatiile necesare pentru definirea clientului si initiaza discutii cu privire la conditiile contractuale

- Asigura consilierea tehnica a clientilor existenti sau potentiali si identificarea corecta a serviciilor ce urmeaza a fi ofertate

- Participa activ la identificarea perceptiilor si asteptarilor clientilor, precum si gasirea solutiilor de ridicare a nivelului de satisfactie a acestora

- Stabileste si dezvolta relatii profesionale cu clientii

- Monitorizeaza concurenta si propune directii de actiune adecvate in vederea cresterii afacerii pe zona alocata

- Furnizeaza rapoarte de activitate saptamanale catre superiorul direct

- Respecta cu strictete procedurile, normele si reglementarile interne

CERINTE

Candidatul ideal / cerinte:

- Orientat catre rezultate si indeplinirea obiectivelor de vanzari lunare si anuale

- Dorinta de a performa in domeniul Horeca

- Experienta de consultant vanzari pe piata produselor si echipamentelor profesionale pentru segmental HORECA consituie un avantaj

- Abilitati de comunicare si negociere

- Spirit entuziast, proactiv, inovativ

- Seriozitate, punctualitate, devotament, respect

- Flexibilitate si deschidere la sugestii

- Cunostinte avansate de operare PC,

- Cunostinte limba engleza - mediu, avansat

- Spirit de lucru in echipa

- Capacitate de organizare si planificare a activitatilor cu clientii

- Intelegere excelenta din punct de vedere tehnic al produselor

- Experienta in vanzari si negociere directa cu clientii minim 3 ani

- Cunostinte minime de contabilitate primara (intocmirea facturilor, chitantelor, cunoasterea instrumentelor de plata)

- Permis de conducere B cu vechime de minim 3 ani - fara incidente majore

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Oportunitatea de lucru intr-un segment dinamic si atractiv

- Beneficiaza de know-how-ul si suportul managementului

- Se ofera pachet salarial competitiv, bazat pe performanta (salariu fix + bonusuri din vanzari)

- Laptop

- Telefon

- Posibilitate cresterii profesionale / promovare in postul de director vanzari

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!