Agent Vanzari - domeniul Auto

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Deruleaza intregul proces de vanzare – negociere conditii comerciale (semnare contracte si servicii post vanzare), in limitele de competenta stabilite, respectand in totalitate politicile comerciale per tip client (segment de piata)
- Urmareste mediul economic/de afaceri din zona si identifica potentialii clienti;
- Indeplineste obiectivele de vanzari stabilite de echipa de management a companiei pentru zona alocata, prin atragerea si contractarea de clienti noi si mentinerea, fidelizarea si dezvoltarea portofoliului de clienti existenti ;
- Adopta cele mai potrivite masuri pentru cresterea vanzarilor, conform politicilor si procedurilor interne;
- Coordoneaza si monitorizeaza activitatea statiilor-partener.
-Urmareste si raspunde de incasarea debitelor (solduri) de la clientii din portofoliul alocat in scopul evitarii riscurilor de neplata
- Monitorizeaza respectarea clauzelor contractuale;
- Ia masurile care se impun pentru incadrarea incasarilor in termenele de plata stabilite prin contract/politici comerciale, in acord cu departamentul de Credit Control.
- Intocmeste periodic rapoarte specifice de activitate conform procedurilor in vigoare sau la solicitarea superiorului direct.

CERINTE

Clientul nostru, o companie importatoare-distribuitoare de produse profesionale in domeniul auto are sediul de lucru in Bucuresti.

Cerinte:
- experienta de minim 5 ani in vanzari – avantaj in domeniul Auto
- atitudine orientata catre client si nevoile acestuia;
- abilitati de negociere;
- absolvent de studii superioare, de preferinta in domeniu ethnic, avantaj – Facultatea de Autovehicule Rutiere;
- persoana sociabila, capabila sa-si organizeze activitatea, dinamica.
- cunostinte bune de limba engleza
- permis de conducere;

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.