AGENT VANZARI - DIVIZIA PESCUIT

SC.EGIBO PROD IMPEX. SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conduce vanzarile din zona alocata si gestioneaza resursele alocate pentru realizarea cifrei de afaceri planificata pe zona. Dezvolta continu piata existenta si identifica noi clienti.

Principalele Responsabilitati:
• Aplica strategia de vanzari a societatii , politica de discounturi si abordarea vanzarilor si verifica daca acestea sunt urmate.
• Aplica activitati promotionale si alte proiecte de vanzari
• Identifica oportunitatile legate de potentialul pietii
• Informeaza superiorul asupra problemelor legate de clienti
• Mentine si imbunatateste relatiile profesionale avute cu clientii pentru mentinerea si fidelizare.
• Monitorizeaza zilnic vanzarile si informeaza superiorul asupra cursului si tendintelor
• Verifica debitele din piata si se implica direct in recuperarea lor
• Verifica activitatea fortei de vanzare din punctele de lucru, propune masuri de imbunatatire si ii sustine in implementarea lor.
• Monitorizeaza existenta si dezvoltarea retelei de clienti si gestioneaza
• Analizeaza evolutia vanzarilor si ia masuri pentru indeplinirea targetului lunar.
• Intocmeste si transmite, la termenele stabilite, rapoarte privind evolutia vanzarilor
• Supervizeaza gestiunea materialelor din punctele de desfacere.
• Tine evidenta platilor si ia masuri pentru respectarea termenelor de plata.
• Se implica direct in realizarea unei distributii de calitate, la timp si in structurile/ sortimentel comandate.
• Monitorizeaza prezenta si activitatea in zona a competitorilor si asigura o informare eficienta cu privire la concurenta.

CERINTE

• Experienta in vanzari cu echipament pt pescuit reprezinta un avantaj
• Capacitate de comunicare si negociere
• Orientare catre client
• Pasionat de pescuit constituie un avantaj.
Disponibil la deplasari

BENEFICII OFERITE

Comision vanzari
Masina de serviciu
Telefon de serviciu

Infiintata in 1992, GIPO este una dintre cele mai importante firme de comert cu produse pentru pescuit, camping si sport. Compania detine 40 de magazine la nivel national si un portofoliu de noua marci in domeniul pescuitului. Planurile de dezvoltare viitoare ale GIPO prevad o crestere a vinzarilor pe toate liniile de business si extinderea retelei de distributie.
Compania GIPO este liderul pietei romanesti de articole pentru petrecerea timpului liber. Este prezenta pe piata de 15 ani si are in componenta urmatoarele divizii:

- divizia de articole de pescuit care asigura comercializarea si distributia unora din cele mai importante branduri de profil: Shimano, Gamakatsu, Rapala, Storm, BlueFox, Tica, VMC
- divizia Camping- Sport, care aduce pe piata romaneasca nume cu rezonanta, printre care se numara: Campingaz, Coleman, SeacSub, Nordica, Rollerblade
-divizia gradina
Camping outdoor.
Iubesti muntele?

Ai spirit de aventura? Alaturate acum echipei de camping outdoor din cadru Gipo pe pozitii de top in domeniu Marketing, Vanzari, Retail.
Fideli sloganului nostru: \" Universul timpului tau liber\", misiunea noastra este de a va oferi produse de calitate si consultanta in alegerea acestora pentru ca dumneavoastra sa nu aveti altceva de facut decat sa va petreceti timpul liber in cel mai placut mod.
Echipa GIPO
Universul timpului tau liber