Agent Vanzari - Distributie (Van-Sale Renault Kangoo)

BOISSIGNY

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Activitatea este de tipul van-sale si se desfasoara in cadrul departamentului de vanzari.
- Agentul prezinta ofertele si identifica nevoile clientilor, dezvolta si gestioneaza portofoliul de clienti din Bucuresti si imprejurimi, monitorizeaza permanent piata si competitori, informeaza prin telefon, fax sau e-mail clientii despre promotii si prezentari de produse.
- Intocmeste oferte si raspunde de intocmirea corecta a acestora, de furnizarea exacta a disponibilitatilor de stoc catre clienti, incasarea contravalorii facturilor emise precum si de respectarea si aplicarea politicii comerciale a firmei.
- De asemenea, agentul participa si asigura atingerea obiectivelor legate de cifra de afaceri a firmei.

CERINTE

- cu/fara studii superioare
- persoana dinamica, serioasa, onesta, statornica, dornica si capabila sa acumuleze cunostinte noi in domeniul auto
- permis de conducere categoria B conform fisei postului,
- experienta in vanzari minim 3 ani,
- rezistenta la munca de teren (80% din totalul muncii depuse)
- abilitati de comunicare si relationare, profesionalism si conlucrare cu seful departamentului de vanzari-marketing.

BENEFICII OFERITE

Beneficiile vitorului angajat:
- telefon mobil
- salarizare atractiva si comision din volumul de vanzari realizat
- angajare pe perioada nedeterminata cu contract de munca
- program de lucru luni-vineri 10-18
- oferim training de initiere si de perfectionare continua

Importatori si distribuitori nationali de accesorii auto, precum si detergenti si cosmetice auto profesionale.