AGENT VANZARI(DISTRIBUTIE VAN-SALE

BOISSIGNY AUTO DISTRIBUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea se desfasoara in cadrul departamentului de vanzari.

Sarcinile postului:

- prezinta ofertele si identifica nevoile clientilor
- dezvolta si gestioneaza portofoliul de clienti din Bucuresti si imprejurimi
- monitorizeaza permanent piata si competitorii
- vinde produse prin telefon
- informeaza prin telefon, fax sau e-mail clientii despre promotii si prezentari de produse
- identifica reperele solictate de clienti,intocmeste oferte, introduce baze de date in domeniul auto
- asigura consultanta si asistenta clientilor, urmareste derularea contractelor

Responsabilitatile postului:
- raspunde de intocmirea corecta a ofertelor, de furnizarea exacta a disponibilitatilor de stoc catre
dealeri si de respectarea si aplicarea politicii comerciale a firmei
- incasarea contravalorii facturilor emise
- participa si asigura atingerea obiectivelor cifrei de afaceri al departamentului din care face parte

CERINTE

-cu(fara) studii superioare, persoana dinamica , serioasa, onesta, statornica, dornica si capabila sa acumuleze cunostinte noi in domeniul auto
- cunostinte de operare PC(MS Office - Word, Excel, Outlook)
- permis de conducere categoria B
- experienta in vanzari minim 3 ani (preferabil vanzari tehnice)
- rezistenta la munca de teren (75% din totalul muncii depuse)
- abilitati de comunicare si relationare, profesionalism si conlucrare cu seful departamentului de vanzari-marketing

BENEFICII OFERITE

Oferta :
-Salarizare atractiva
-Oferim training de initiere si de perfectionare continua
-Angajare pe perioada nedeterminata cu contract de munca, program lucru luni-vineri, 10-18
-Comision din volumul de vanzari realizat

DESCRIEREA FIRMEI

Importatori si distribuitori nationali de accesorii auto.