AGENT VANZARI - COMPANIE PRODUCATOARE DE MEZELURI

GBP PRO CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospecteaza, stabileste contacte, oferteaza si negociaza, deruleaza vanzarea si asigura incasarea facturilor pentru clientii din portofoliu, in vederea realizarii obiectivelor de vanzari individuale si ale companiei.
- Urmareaste emiterea facturilor si transmiterea lor catre client
- Cunoaste foarte bine toate produsele din portofoliu
- Indeplineste obiectivele de vanzari (lunare si anuale) stabilite pentru fiecare produs/linie de produs din portofoliu
- Urmareste lunar rezultatele pentru fiecare produs/linie de produse si contract
- Isi planifica si organizeaza timpul si activitatile specifice vanzarilor, realizeaza si duce la indeplinire planuri saptamanale de actiune
- Completeaza rapoartele de activitate zilnice, saptamanale, lunare
- Completeaza si actualizeaza periodic baza de date ale clientilor, atat in format electronic, cat si pe hartie.
- Comunica superiorului problemele aparute in derularea vanzarilor si a contractelor proprii, reclamatiile sau observatiile clientilor
- Invata, se documenteaza si se dezvolta permanent
- Monitorizeaza activitatile si variatiile de pret ale concurentei si informeaza superiorul asupra acestora.

CERINTE

- Experienta relevanta minim 2 ani in domeniul vanzarilor (in special in domeniul produselor de carne constituie un avantaj)
- Cunoasterea principiilor si tehnicilor de vanzare
- Cunoasterea tehnicilor de negociere
- Bune abilitati de comunicare si persuasiune
- Flexibilitate, deschidere spre nou
- Limba engleza - nivel mediu
- Carnet de conducere valabil, categoria B, fara evenimente
- Cunostinte de operare a calculatorului, MS Office (Word, Excel, Power Point)
- Dorinta de a invata si a se dezvolta profesional intr-o companie stabila si in constanta crestere.

BENEFICII OFERITE

PACHET SALARIAL MOTIVANT; SE VA NEGOCIA PE PARCURSUL PROCESULUI DE RECRUTARE

NUMAI CANDIDATII SELECTATI VOR FI CONTACTATI!

Clientul GBP PRO CONSULTING este o firma cu capital privat romanesc, una dintre cele mai importante in domeniul producerii de mezeluri/produse de carne.