Agent Vanzari Hrana Pet

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Implementeaza strategia de vanzare agreata de companie, pentru clientii cu care intra in contact (noi sau existenti).
2. Reprezintă compania n relaţia cu clienţii şi potenţialii clienţi din zona alocată de către directorul de vanzari asigurnd schimbul informaţional:
• contactează şi vizitează clientii/potenţialii clienţi conform unei planificari facute cu directorul de vanzari urmarind promovarea imaginii companiei;
• prezintă ofertele de produse şi ofertele speciale tuturor clienţilor / potentialilor clienti;
• negociaza termene si conditii de plata.
• prezintă noii clienţ companiei;
• incheie contracte de vnzare-cumpărare cu clienţii alocaţi
3. Intocmeste documente fiscale si incaseaza contravaloarea abonamentelor pentru anumite servicii, conform procedurilor de lucru
4. Răspunde de atingerea targetului lunar/anual de vanzari, a planului lunar/anual de incasari (urmarirea soldurilor, programarea la plata) si a obiectivelor individuale fixate de conducere.
5. Raspunde direct de stocul de marfa alocat, atat cantitativ cat si valoric.

CERINTE

- Abilitati excelente de comunicare, negociere si persuasiune
- Abilitatea de a lucra cu oamenii, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza.
- Abilitatea de a explica informatiile tehnice care sa determine intelegerea acestora.
- Orientare catre atingerea rezultatelor
- Respectarea si incadrarea in termenele stabilite
- Capacitatea de a rezolva un volum mare de munca
- Abilitatea de a reflecta imaginea dorita de companie in interactiunea cu clientii
- Capacitate de focalizare pe detalii
- Capacitate de identificare si solutionare a problemelor
- Orientare catre detalii si promptitudine in oferirea raspunsurilor.
- Rigurozitate si corectitudine in indeplinirea atributiilor
- Rezistenta la lucru in conditii de stres.
- Prezenta placuta, tonalitate si exprimare calda si politicoasa
- Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt