Agent vanzari B2B - materiale electrice - Bucuresti

GEMRADUO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea, mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti, a relatiilor de parteneriat
Intocmirea rapoartelor privind activitatea comerciala
Identificarea nevoilor clientilor, prezentarea si demonstrarea practica a eficientei sistemelor de iluminat propuse
Participarea activa la planificarea si implementarea strategiei de vanzari
Colaborarea cu celelalte departamente in vederea planificarii intalnirilor si a calcularii si generarii de oferte
Negocierea conditiilor contractuale si supervizarea derularii contractelor
Pastrarea evidentei stocului si transporturilor
Prospectarea informatiilor din piata si promovarea imaginii companiei

CERINTE

Experienta in vanzarea de materiale electrice, sisteme de iluminat
Studii sau cunostinte tehnice
Posesor de permis auto categoria B
(disponibilitatea pentru deplasari in Bucuresti si in judetele invecinate 80% din timp)

Cunostinte de operare MSOffice ( Word, Excel, Power Point, Outlook Express)
Usurinta in gestionarea relatiilor interumane
Aptitudini de comunicare si negociere
Abilitati de analiza si planificare
Orientare spre gasirea solutiilor
Automotivare
Atitudine proactiva
Capacitate de atingere a obiectivelor
Deschidere catre inovatii
Spirit de echipa
Integritate, tenacitate, seriozitate
Spirit de observatie

BENEFICII OFERITE

Autoturism de serviciu, telefon, laptop, bonus din vanzari

Cu un portofoliu bogat de solutii inovatoare de iluminat si parteneriate puternice si durabile cu producatori de elita, GEMRADUO IMPEX SRL ofera consultanta de specialitate si o varietate de produse de iluminat de calitate.