Agent vanzari ANVELOPE

DEFA ECO EXPERT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde de buna desfasurare a procesului de vanzare;
Acorda consultanta si feedback clientilor in legatura cu produsele vandute/ ofertate;
Acorda sprijinul necesar in recuperarea creantelor;
Raspunde de intocmirea corecta a documentelor comerciale;
Raspunde de corectitudinea datelor cuprinse in documentele pe care le intocmeste si le semneaza;
Raspunde de promovarea imaginii firmei in relatiile cu clientii si furnizorii;
Raspunde de confidentialitatea datelor la care are acces.

CERINTE

Identifica clientii noi, initiind contactul cu acestia ;
Mentine si dezvolta relatiile cu clientii existenti, in concordanta cu politica comerciala a companiei si respectarea procedurii de vanzare;
Intocmeste si prezinta ofertele clientilor conform necesitatilor acestora si politicii firmei;
Asista clientul pe tot parcursul procesului de vanzare;
Raspunde de incasarea la timp a tuturor facturilor emise catre clientii gestionati, se implica activ in colectarea sumelor restante de la clienti, cu respectarea procedurilor de incasare;
Prezinta rapoarte de activitate conform procedurilor;
Colaboreaza permanent si eficient cu toate functiunile si departamentele din companie;
Respecta numarul de contacte / oferte/ vizite alocate.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv si comision din vanzari

SC DEFA ECO EXPERT SRL comercializeaza anvelope de camioane, autoutilitare si turisme.