AGENT VANZARI ACTIVE BUCURESTI

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Companie de distributie materiale de constructii si accesorii, oferind pe acest segment de piata produse la cele mai inalte standarde calitative, isi dezvolta echipa din Bucuresti.
- Punand la dispozitia clientului o gama diversificata de produse si accesorii, compania ii ofera astfel posibilitatea de a alege dintr-o paleta foarte larga de optiuni, concentrand intr-un singur loc toate categoriile de produse si accesorii pentru contructii civile sau industriale. - Clientul este plasat in centrul atentiei, consultanii sai oferind servicii excelente atat la nivelul unui showroom de lux cat si prin contactarea directa a clientilor.

Descrierea postului:
- Promoveaza si vinde materialele de contructii si accesoriile aferente in zona alocata – BUCURESTI si zonele limitrofe
Identifica noi clienti prin activitate de teren, dezvoltandu-si propria retea
- Identifica nevoile clientilor si le ofera consultanta in luarea deciziilor
- Negociaza conditiile comerciale si incheie contracte
- Atingerea target-ului fixat de companie privind volumul vanzarilor si incasarilor
- Prospectarea periodica a pietei, actualizarea bazei de date, identificarea potentialilor clienti si atragerea acestora
- Pregatirea rapoartelor de activitate sia altor rapoarte speciale cerute de Directorul de vanzari.

CERINTE

- Experienta in vanzari minim 1 an, de preferinta in vanzari de materiale de contructii sau in domenii conexe
- Permis de conducere categ. B
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator.
- Abilitati de utilizare a calculatorului si cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, posibilitati de dezvoltare a carierei.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.