Agent vanzari

S.C. INDACO SYSTEMS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-gestionarea relaţiei cu clienţii potenţiali si existenţi;
- imbogăţirea portofoliului de clienţi;
- găsirea de noi canale / modalităti de vanzare;
- implementează strategia de marketing si vanzări;
- cooperează permanent cu dep. Customers Support si Technical Suport;
- prezentarea de soluţii integrate, negocierea si finalizarea vânzării;
- negocierea contractelor de vânzări;
- indeplinirea planului de vânzări;
- planificarea activităţilor zilnice;
- raportări specifice.
- seriozitate;

CERINTE

- persoană energică, entuziastă, pozitivă, cu spirit de initiaţivă si de echipă, incredere in sine;
- bun ascultător al nevoilor specifice ale clienţilor, pentru a le recomanda cea mai bună soluţie;
- abilităţi foarte bune de comunicare scrisă si verbală cu persoane de decizie si nu numai;
- abilităţi excelente in prezentări de soluţii integrate si parţi componente a acestora, cu ţinta de a se face inteles din perspectiva clientului;
- pregătirea decumentaţiei de vânzare;
- experienţa in negociere;
- cunostinţe bune de PC (MS Office, Mailing, Internet surfing);
- abilităţi de lucru in echipă;
- dorinţa de afirmare si promovare intr-un mediu profesionist;
- aspect fizic placut, ţinuta si prestantă de business;

BENEFICII OFERITE

salariu motivant + bonus la atingerea targetului de vânzări;
- un mediu dinamic, plăcut, stimulând valorile reale;
- posibilităţi de promovare si afirmare in paralel cu dezvoltarea companiei..

DESCRIEREA FIRMEI

Dezvoltare softwere