Agent Vanzari

New Real Estate Capital SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- vanzare vile din complexele rezidentiale dezvoltate
- prospectare de piata pentru identificarea potentialilor clienti
- stabilirea de intalniri cu clientii si prezentari oferte
- contactare clienti si semnare contracte
- consultanta post vanzare oferita portofoliului de cienti
- stabilirea strategiei de pret, sustinerea si negocierea ofertei
- supravegherea procedurilor de vanzare, crearea si livrarea rapoartelor de productivitate zilnica catre manager
- atingerea target-ului de vanzari,cercetarea permanenta a pietii pentru identificarea de noi oportunitati
- informarea continua asupra serviciilor si solutiilor oferite de concurenta
- colaborarea permanent cu firma de constructie pentru a evita neintelegerile si a facilita ducerea la bun sfarsit a contractului

CERINTE

- experienta in vanzari imobiliare - minim 4 ani experienta
- studii superioare terminate
- cunoastere la nivel avansat scris/vorbit a limbii engleze
- abilitati excelente de prioritizare a sarcinilor, de comunicare si de negociere, putere de convingere
- persoana sociabila, dinamica, organizata, cu initiativa, spirit de echipa
- nivel avansat in utilizarea aplicatiilor tip MS Office
- dispus la deplasari
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- salariu + comision din vanzari
- bonusuri la atingerea targeturilor
- telefon mobil
- lucru intr-o echipa tanara si dinamica

Incepand cu anul 2006 grupul S C New Real Estate Holding Aktiengesellschaft SRL a intrat pe piata imobiliara din Romania avand ca target principal achizitionarea de terenuri si construirea de complexe rezidentiale in zonele adiacente Bucurestiului – proiecte dezvolatate in acest moment in CORBEANCA si in DOMNESTI. Principalul atu al companiei a fost si ramane finantarea proprie pentru toate proiectele derulate, compania investind pe termen lung, dezvoltandu-se astfel proiecte rezidentiale ambitioase la standarde europene pe baza feedback-ului dat de clienti.
Avand in spate experienta castigata de-a lungul anilor pe piata internationala, grupul vrea sa implementeze pe piata romaneasca un concept inovator, plecand de la ideea crearii de comunitati care sa cuprinda in ansamblu dorintele si cerintele pietii care este in continua expansiune.
CASE CU TEREN - IN COMPLEXUL OMNIS RESIDENCE incepand de la 42500 Euro
– 332MP IN CORBEANCA SI 250MP IN DOMNESTI pentru casele tip duplex
si
- 664MP IN CORBEANCA SI 500MP IN DOMNESTI pentru casele individuale:

CE OFERIM CLIENTILOR NOSTRII:
• cel mai bun raport pret / calitate de pe piata pentru case cu teren intr-un ansamblu rezidential
• vile la cheie ce pot fi achizitonate prin programul "Prima Casa";
• facilitarea relatiei client-banca;
• varietatea de oferte se raporteaza tuturor cererilor de pe piata;
• achizitionarea de case la cheie cu TVA de 5%;
• planuri de finantare avantajoase pentru orice tip de cumparator, rate la dezvoltator
• oferim mentenanta ansamblului de vile prin care sunt asigurate paza - accesul in complex se face pe baza de cartela,se asigura transport in zonele cheie ale Bucurestiului, intretinerea spatiilor verzi, dezapezire;
• abonamente de mentenanta ale locuintelor in functie de cerintele cumparatorilor (servicii de intretinere a curtilor, servicii de menaj si alte facilitati);
• conexiuni media garantate (internet, cablu TV, etc.);
• ansamblurile rezidentiale dezvoltate sunt ideale pentru tineri si familii, avand curti generoase si fiind amplasate in zone cu spatii verzi si aer curat.