Agent vanzari

Valentino Tessuti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta relatii profesionale solide cu actualii si potentialii parteneri
- Executa intreg procesul de vanzare, de la identificarea potentialilor clienti pana la ofertarea acestora si urmarirea desfasurarii contractului
- Atrage noi clienti
- Pregateste propunerile si ofertele pentru satisfacerea nevoilor diversilor clienti
- Informeaza si mod constant superiorul despre evolutia pietei

CERINTE

- Studii medii/superioare
- Abilitati excelente de comunicare si atitudine orientate spre client
- Experienta in vanzari
- Disponibilitatea de deplasare zilnica pe teren
- Abilitati de prospectare si identificare a clientilor
- Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi, curajos, insistent

BENEFICII OFERITE

- 5% comision din vanzari
- posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii cu activitate nationala si internationala
- training in cadrul companiei

Valentino Tessuti este o firma cu capital italian care activeaza pe piata din Romania din anul 2003, timp in care si-a dezvoltat atat gama de produse cat si portofoliul de clienti. Principalul domeniu de activitate este importul si vanzarea de saltele si accesorii din polilatex, precum si de tesaturi.
Suntem o companie in plina dezvoltare, o echipa tanara si dinamica, cu valori puternice si standarde ridicate. Oferim un mediu de lucru in care orice angajat sa se simta parte a acestei echipe, neexistand bariere intre management si angajati.