Agent Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:
- Realizarea targetului de vanzare alocat
- Marirea numarului de clienti noi

Activitati:
- Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
- Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
- Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
- Isi planifica activitatea de vanzare
- Participa la sedintele de vanzare saptamanale
- Face rapoarte de activitate - zilnic
- Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
- Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
- Invata produsele si caracteristicile tehnice
- Prognoza vanzarilor pe trimestrul / anul urmator

CERINTE

- Limba engleza obligatoriu (scris, vorbit), limba italiana prezinta un avantaj;
- Facultate - de preferat.
- Experienta minim 1 an - de preferat
- Experienta in vanzare este un atu suplimentar
- Cunostinte PC: Word, Excel, Internet, E-Mail
- Carnet de conducere (B), min 2 ani.
- Aspect profesional - business

Profilul candidatului ideal:
- Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Vanzare (veti fi instruiti in acest sens)
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Abilitati de a stabili relatii cu oameni
- Abilitati de analiza si planificare. Inteligent
- Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
- Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
- Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
- Orientat spre construirea unei cariere
- Foarte muncitor, rezistent la stress
- Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect
- Om de echipa
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent.
- Creativ, cu initiative
- Dinamic, energic, Disponibil sa calatoreasca
- Optimist, psihic excellent, stare de sanatate impecabila
- Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
- Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
- Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta dvs. actuala + comision din vanzari + bonusuri si prime;
- Carte de munca
- Autoturism de serviciu
- Telefon mobil
- Conditii de luctu occidentale (birou modern, PC, etc.)
- Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, management, etc