Agent Vanzari

WGF Consulting Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie ce activeaza in domeniul comercializarii de aparate de climatizare, dealer autorizat LG pentru aparate de aer conditionat.Datorita dezvoltarii sale, compania este interesata sa angajeze o persoana organizata si proactiva pentru pozitia de Agent Vanzari.
Responsabilitati principale:
- mentinerea relatiei cu clientii existenti si gasirea de noi clienti (fidelizarea acestora)
- prezentarea produselor companiei si consilierea clientilor privind aceste produse
- negocierea si finalizarea contractelor
- urmarirea desfasurarii contractelor (termene de livrare, plati, etc)
- studierea pietii si a competitiei, segmentare de piata
- marketing relational si customer service
Pozitia raporteaza Directorului de Vanzari si nu are oameni in subordine.

- Studii superioare tehnice, Facultatea de Instalatii prezinta un avantaj
- Experienta anterioara in vanzari de minim 2 ani, preferabil in domeniul vanzarii de aparate de climatizare, frigotehnice, etc
- Cunostinte medii de limba engleza
- Bune cunostinte de utilizarea a MS Office (Word, Excel)
- Carnet de conducere
- Disponibilitatea la deplasari in tara (max. 1 sapt/luna in total)

Personalitate:
- Excelente abilitati de comunicare
- dinamism
- abilitati de organizare
- flexibilitate
- seriozitate si corectitudine

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet atractiv format dintr-un salariu fix si comision, telefon, masina de serviciu ca si un mediu de lucru profesional.