Agent vanzari accesorii gsm

Startec Sistem srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Poseda permis de conducere categoria "B" cu experienta;

Disponibilitate reala de a pleca in tara pentru minim 5 zile/saptamana pentru perioade de 2-3 luni/an sau cand este cazul;

Limba engleza - nivel mediu;

Informare si cunoastere in detaliu a produselor si solutiilor din portofoliu;

Dezvoltarea de noi cerinte din partea clientilor, convingerea clientilor sa achizitioneze o gama mai larga de produse;

Mentinerea legaturii cu clientii in ceea ce priveste echipamentele livrate pentru obtinerea unui feed-back permanent;

Mentinerea la zi a "fisei clientului"- Informarea continua asupra produselor si echipamentelor pe care le distribuie compania;

Furnizarea de informatii despre produsele disponibile, ofertele promotionale catre clienti;

Oferirea catre client a unor servicii de consultanta in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei propunandu-i acestuia cele mai bune solutii in colaborare cu departamentul tehnic;

Atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii;

Negocierea conditiilor comerciale cu clientii.

Documenteaza oferte;

Elaboreaza si gestioneaza proiectele de cercetare de piata, prin interactiunea cu clientii actuali si cei prospectati; identifica cerintele pietei;

Colaboreaza si ofera suport echipei de vanzari – training intern, prezentari la client, planuri de lucru pe oportunitati, urmarirea oportunitatilor in curs;

CERINTE

Studii superioare (absolvent, sau in curs);

Cursuri in domeniul vanzarilor - constituie avantaj;

Foarte bune abilitati de comunicare, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale;

Ambitie, gandire logica, structurata, usurinta de a invata noi cunostinte de factura tehnica. Spontaneitate, atitudine pozitiva;

Abilitati de comunicare si prezentare;

EXPERIENTA DE MINIM 3 LUNI in Vanzarea accesoriilor GSM

BENEFICII OFERITE

salariu fix plus comision, telefon,masina, laptop

DESCRIEREA FIRMEI

import si comercializare telefoane si accesorii GSM