Agent vanzari

SC UNIVERSUL JURIDIC MAGAZIN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contactarea unitatilor din zona alocata (vizite directe);
Discutia cu directorul/factorul de decizie pentru achizitie din fondurile bibliotecii;
Preluat informatiile (detalii contact unitate pentru baza de date);
Lasat carti de studiu si ofertele editurii;
Centralizat comenzi impreuna cu departamentul de operatiuni;
Raportarea zilnica a datelor catre persoana desemnata din cadrul dep. de operatiuni, in structura primita de la directorul de vanzari;

CERINTE

Candidatul ideal este o persoana dinamica, responsabila, hotarata si dedicata, cu simt practic si simt de raspundere, cu capacitate de organizare, cu abilitati dovedite de comunicare si permis de conducere categoria B. Poseda cunostinte de excel si word, de engleza si navigare pe internet, gestioneaza cu succes informatiile pe e-mail, fax si telefon.
Abilitati profesionale:
- Abilitati de vanzare - candidatul stie sa contacteze persoanele de decizie la un potential client, sa puna intrebari pentru a descoperi nevoile clientului, sa finalizeze si sa mentina o relatie pe termen lung cu clientul;
- Atitudine orientata catre clienti - anticipeaza asteptarile clientului si ofera un plus de valoare pentru a raspunde cerintelor acestuia;
- Abilitati de comunicare si prezentare - isi structureaza ideile si pune accentul pe aspectele importante, asculta activ, raspunde concis si clar, este o prezenta placuta si ingrijita;
- Cunostinte avansate de Word, Excel;
- Disponibilitate de a calatori; permis de conducere.

Abilitati la nivel personal:
- Relatii interpersonale - comunica usor cu persoanele din jur si se adapteaza tipurilor diferite de personalitate;
- Creativitate - cauta in permanenta metode noi de abordare si de atingere a obiectivelor; gaseste noi proiecte de vanzari si le pune in practica;
- Implicare - nu se limiteaza la activitatile din fisa postului si anticipeaza problemele ce pot aparea;
- Perseverenta;
- Siguranta de sine;
- Capacitati metodice de lucru.

BENEFICII OFERITE

- Proiecte interesante;
- Lucrul in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- Posibilitati de dezvoltare personala odata cu dezvoltarea firmei;
- Pachet salarial atractiv;
- Zona de lucru (Militari, Cladirea APACA) ofera numeroase si diferite mijloace de transport in comun.

UJMAG.ro este cea mai mare librarie on-line specializata in vanzarea de produse si carte eminamente juridice, economice si de business, creata pentru a satisface atat necesitatile profesinistilor, cat si ale studentilor.