AGENT VANZARI

A Classic SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta interesele comerciale ale companiei si partenerilor in zona de vanzari arondata;
- Mentine relatiile cu clientii existenti, prospecteaza piata si extinde portofoliul de clienti in zona alocata;
- Realizeaza prezentari ale produselor ?i serviciilor companiei oferind informa?ii tehnice;
- Negociaza si incheie contracte, acorduri de plata si supervizeaza derularea operatiunilor;
- Atinge target-ul stabilit si asumat pentru propria activitate;
- Intocmeste rapoarte de activitate si statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari proprie;
- Participa la evenimente in domeniu pentru stabilirea de noi contacte;
- Analizeaza si prelucreaza cererile de oferta si raspunde prompt si adecvat acestora;
- Participa la cursuri de preg?tiere ?i specializare periodice ale companiei

CERINTE

- Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- Personalitate puternica, fire optimista, pro-activa;
- Conduita profesionista, perseverenta in indeplinirea obiectivelor si respectarea dead-line-urilor asumate;
- Personalitate orientata spre rezultate si eficienta in gestionarea sarcinilor;
- Experienta in vanzari, sustinerea de prezentari si negocieri de minim 1 an;
- Deprinderi de lucru cu rapoarte de activitate zilnice/saptamanale/lunare;
- Studii superioare tehnice;
- Informatii despre sau experienta de lucru in piata de electrice (produse, servicii) constituie un avantaj;
- Cunostinte bune de limba engleza si utilizare MS Office;
- Spirit de echipa;
- CV cu fotografie recenta + referinte – locuri de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant;
-Oportunitatea de a face parte dintr-o companie prezenta la nivel national, cu o echipa tanara, dinamica si cu un ritm accelerat de dezvoltare;
-Suport in activitate si cursuri de perfectionare;
-Sustinere in dezvoltarea si consolidarea carierei alaturi de noi.

A CLASSIC: companie nationala specializata in importul si distributia de materiale electrice si corpuri de iluminat, nr.1 in Romania in distributia pe anumite zone si branduri din portofoliu.

Ca partener/distribuitor autorizat al unor marci de prestigiu
- PHILIPS Lighting - Olanda (surse si corpuri de iluminat),
- SIEMENS - Germania (aparataj electric, automatizari),
- LEGRAND - Franta, HAGER - Germania (aparataj si sisteme electrice, automatizari),
- BTICINO - Italia (aparataj electric, automatizari),
- GEWISS - Italia (aparataj electric, automatizari),
- ROMCAB, ICME (cabluri, conductori electrici),
- ORION-Austria, VOLTOLINA-Italia, AV MAZZEGA-Italia (corpuri de iluminat),
oferim o gama completa clientilor nostri si preturi de prima veriga – (importator direct/reprezentant autorizat) in piata.

www.aclassic.ro