AGENT VANZARI

SC PIASTRELLE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea portofoliului de clienti al firmei;
- cercetarea pietei si identificarea de noi clienti din domeniul constructiilor, respectiv distribuitori, societati de constructii, case private, arhitecti;
- stabilirea de contacte comerciale cu clientii si prezentarea produselor si serviciilor societatii;
- incheierea de contracte comerciale de vanzare cumparare, urmarirea derularii comenzilor si incasarea acestora;
- elaborarea de rapoarte specifice despre vanzari si despre piata;
- realizarea targetului de vanzari alocat.

CERINTE

-studii superioare;
- experienta minim 2 an in vanzari, preferabil in domeniul constructiiilor;
- bune abilitati de comunicare si negociere, flexibilitate, persuasiune, orientare spre clienti;
- spirit proactiv, initiativa;
- responsabilitate, motivatie;
- carnet auto categoria B

BENEFICII OFERITE

- salariu fix + comision foarte bun;
- telefon, autoturism de serviciu.

S.C. PIASTRELLE SRL este unul dintre principalii importatori si distribuitori de gresie si faianta din Romania. Punct forte: principal importator de gresie portelanata, de trafic intens, gresie tehnica pentru spatii comerciale si pardoseli industriale, gresie si faianta de interior pentru amenajarea apartamentelor, caselor, birourilor.