Agent vanzari

EVEREST COMPUTERS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scop:
Promovarea solutiilor informatice catre clientii existenti sau potentiali ai companiei. Dezvoltarea relatiei de business cu clientii.

CERINTE

1. Realizeaza investigatii ale mediului IT si ale necesitatilor clientilor.
2. Raspunde cererilor clientilor, pentru portofoliul de produse - telefonic, prin e-mail, la sediul acestora sau la sediul organizatiei.
3. Realizeaza, trimite si prezinta ofertele clientilor in conformitate cu politica de discounturi, in limita de autoritate si in timpul de raspuns standard (si nu mai mult decat timpul convenit cu clientii).
4. Realizeaza facturarea produselor si trimite facturile la clienti si in contabilitate.
5. Anunta magazia pentru pregatirea pachetelor corespunzatoare cu contractele incheiate si se asigura ca acestea au fost primite la timp si ca termenii contractelor au fost respectati.
6. Initiaza procesul de vanzare cu clientii potentiali.
7. Efectueaza vizitele la clienti si dezvolta relatii de business pe termen lung.
8. Determina clientii sa plateasca in conformitate cu termenii contractuali.
9. Realizeaza obiectivele proprii de vanzare si incasare.
10. Informeaza managerul de divizie si suportul tehnic despre obiectiile clientilor.
11. Respecta politicile si procedurile organizatiei

BENEFICII OFERITE

Salariul, comisioanele si beneficiile se negociaza individual.

Realizam service-ul echipamentelor de tehnica de calcul si birotica. Avem parteneriate cu marii producatori mondiali de tehnica de calcul si software. Prin calitatea produselor si serviciilor oferite, prin pretul corect al acestora, prin promtitudine si corectitudine incercam sa transformam clientii in parteneri si astfel sa crestem impreuna. Orice nevoie are clientul nostru in cadrul biroului sau legata de echipamente de tehnica de calcul si de birou, noi o rezolvam profesional.

Ce oferim clientilor:
- cablare structurata date-voce pentru reteaua de telefonie si reteaua de computere
- echipamente de comunicatie
- echipamentele pasive si active pentru reteaua de computere
- echipamentele de birou (fax, copiator, etc.)
- echipamentele de tehnica de calcul (computere, servere, periferice)
- software de firma (sisteme de operare desktop, sisteme de operare de server, aplicatii de birou, aplicatii dedicate, software pentru dezvoltatori, solutii antivirus, sisteme de securitate, etc.)
- consumabile
- punerea in functiune, garantia si service-ul pentru echipamente
- administrare retelor de computere
- dezvoltarea de magazine virtuale
- gazduirea de site-uri
- obtinerea de domenii de Internet
- instalarea legaturilor de Internet (dial-up sau broadband)

Realizarile si satisfactia clientilor sunt datorate echipei noastre de profesionisti. Doriti sa faceti parte din echipa noastra? Va oferim un mediu plin de impliniri profesionale si satisfactii materiale pe masura.