Agent Vanzari

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospecteaz¿, stabile¿te contacte, oferteaz¿ si negociaz¿, deruleaz¿ vânzarea ¿i asigur¿ încasarea facturilor pentru clien¿ii din portofoliu, în vederea realiz¿rii obiectivelor de vânz¿ri individuale ¿i ale companiei
Urm¿re¿te emiterea facturilor ¿i intrarea în posesie de c¿tre client
Cunoa¿te toate produsele din portofoliu
Îndepline¿te obiectivele de vânz¿ri (lunare ¿i anuale) stabilite pentru fiecare produs/linie de produse din portofoliu
Urm¿re¿te lunar rezultatele pentru fiecare produs/linie de produse ¿i contract
οi planific¿ ¿i organizeaz¿ timpul ¿i activit¿¿ile specifice vânz¿rilor, realizeaz¿ ¿i duce la îndeplinire planuri s¿ptamânale de ac¿iune
Completeaz¿ rapoartele de activitate /zilnice/s¿ptamânale/lunare
Completeaz¿ ¿i actualizeaz¿ periodic fi¿ele/informa¿ii despre clien¿i sub form¿ electronica ¿i sau pe hârtie
Informeaz¿ superiorul asupra problemelor ap¿rute în derularea vânz¿rilor ¿i a contractelor proprii, transmite superiorului plângerile sau observa¿iile clien¿ilor
Înva¿¿, se documenteaz¿ ¿i se dezvolt¿ permanent
Monitorizeaz¿ activit¿¿ile ¿i varia¿iile de pre¿ ale concuren¿ei ¿i informeaz¿ superiorul asupra acestora
R¿spunde constructiv schimb¿rilor intervenite în mediul de lucru ¿i îndepline¿te alte sarcini de serviciu incredin¿ate de superiorul direct

CERINTE

Limba englez¿ -mediu
Principii ¿i tehnici de vânzare aplicabile bunurilor de consum – produse de marca
Tehnici de negociere
Carnet de conducere valabil, cat. B, f¿r¿ evenimente
Cuno¿tin¿e de operare a calculatorului

De vânz¿ri ¿i negociere
De planificare ¿i organizare
Aptitudini interpersonale, de comunicare ¿i de bun ascult¿tor

Gândire analitic¿
Rezolvarea problemelor
Aten¿ie distributiv¿, concentrare
Capacitatea de a lucra sub presiune

Atitudine, comportament ¿i prezentare corespunz¿toare mediului de afaceri în care func¿ioneaz¿
Dinamic, energic

Flexibil, deschis la sugestii, pozitivism, optimism
Integritate ¿i dedicare; onest ¿i deschis; membru activ al echipei
Orientat spre ob¿inerea de rezultate ¿i eficien¿¿.
Respect pentru termene limit¿, pentru reguli ¿i proceduri

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.