Agent Vanzari

GREEN CLEAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

Obiective principale:
- Realizarea targetului de vanzare alocat
- Marirea numarului de clienti noi
- Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
- Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
- Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
- Isi planifica activitatea de vanzare
- Participa la sedintele de vanzare saptamanale
- Face rapoarte de activitate - zilnic
- Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
- Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
- Invata produsele si caracteristicile tehnice
- Prognoza vanzarilor pe trimestrul / anul urmator

CERINTE

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);
- Abilitati de a stabili relatii cu oamenii;
- Abilitati de analiza si planificare. Inteligent;
- Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute;
- Atitudine de vanzator;
- Orientat spre clienti;
- Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor;
- Experienta in vanzari minim 1 an;
- Personalitate puternica. Valori stabile. Dornic sa invete lucruri noi;
- Orientat spre construirea unei cariere;
- Foarte muncitor, rezistent la stress;
- Are abilitatea de a-si atinge obiectivele;
- Om de echipa;
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii;
- Persistent. Creativ, cu initiative;
- Dinamic, energic;
- Disponibil sa calatoreasca;
- Optimist, psihic excellent, stare de sanatate impecabila;
- Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere etc.)
- Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
- Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare
- Permis si experinta condus min1 an in Bucuresti.
- Bun cunoscator al orasului.

BENEFICII OFERITE

- Comision din vanzari la incasare -3 - 7 %
- Perioada de proba 30 de zile pentru perfectionarea notiunilor despre produs si metodologie vanzare, tipo client, piata.-

- Dupa perioada de proba se ofera contract nedeterminat :
Conditii de lucru moderne acces la birou , PC, masina de serviciu pentru deplsaari la client

Servicii profesioanle de curatenie pentru spatii de birou,banci, locuinte, case de vacanta, spatii de productie, magazine,curatenie dupa constructor, asiguram consumabile pentru grupurile sanitare, avem grija de gradina dumneavoastra.
Echipamentele, solutiile cu care lucram sunt de cea mai inalta calitate iar personalul este calificat.