AGENT VANZARI

METAL ARTIZAN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prezentarea Firmei si a portofoliului de produse arhitectilor, Inginerilor, designerilor, mesterilor, firmelor de constructii in afara showroom-lui .
Prezinta si vinde produsele si serviciile companiei clientilor actuali si potentiali.
Identifica perspectivele de vanzari .
Pregateste prezentari de produse, negociaza si face propuneri de contracte de vanzare .
Stabileste si mentine relatiile comerciale cu clientii actuali si potentialii clienti.
Intocmirea si monitorizarea ofertelor.
Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti.
Urmarirea activitatii pe piata a concurentei si a clientilor acesteia.
Mentinerea permanenta a legaturii cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.
Atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii.
Bune abilitati de comunicare, negociere si convingere.

CERINTE

Obligatoriu experienta in vanzari de productie publicitara de minim 2 ani .
Cunostinte PC Office, Corel.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision din vanzari

realizare obiecte promotionale, insigne, medalii, prelucrare metale