AGENT VANZARI

METAL WORLD STRUCTURE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Agentul de vanzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;

- Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati;

- Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;

- Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;

- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;

- Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);

- Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;

- Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.

CERINTE

- capacitati de negociere

- de intelegere verbala

- de exprimare orala

- originalitate

- sensibilitate la probleme

- comportament analitic, cu puternice capacitati de sinteza

- comportament de libera initiativa exprimat prin abordarea si solutionarea originala a unor probleme existente

- pro-activ