Agent vanzari

Omega Broker de Asigurare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cauta agenti de vanzare cu experienta de minim 1 an in domeniul asigurarilor.Prioritate vor avea candidatii care au portofoliu activ.
De preferat a avea cod RAF.

CERINTE

-foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
-personalitate deschisa-relationeaza usor cu clientii potentiali;
-atitudine de vanzator,orientat spre clienti;
-identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
-are capacitatea de a-si atinge obiectivele si de a isi indeplini targetul;
-proactiv,capabil sa gaseasca solutii.

BENEFICII OFERITE

-comisioane substantiale
-suport logistic
-training
-bonusuri in functie de realizari

O prezenta dinamica pe piata asigurarilor din România înca din anul înfiintarii, 2002 , moment în care ne-am propus ca principal obiectiv oferirea de servicii la un înalt nivel de profesionalism.

Pe tot parcursul colaborarii, clientii nostri beneficiaza de :

- cercetarea pietei de asigurari în scopul obtinerii celei mai avantajoase oferte pentru toate tipurile de asigurari existente pe piata româneasca;

- monitorizare si avertizare cu privire la scadenta ratelor de plata;

- sustinere în relatia cu asiguratorul, în cazul aparitiei unei daune, în vederea obtinerii unei despagubiri reale si avantajoase;

- ajustarea contractelor de asigurare în functie de dinamica activitatii;

- reînnoirea contractelor în cele mai avantajoase conditii;

- consultanta cu privire la produsele nou aparute pe piata asigurarilor;

- confidentialitatea informatiilor furnizate;

Data fiind experinta cumulata rezultata din gestionarea unui vast portofoliu de clienti,societati de leasing financiar si operational,firme de constructie,socientati media, firme de distributie active la nivel national si international,Omega Broker ofera servicii specializate si greutate in relatia de negociere a tarifelor si a conditiilor de asigurare.