REPREZENTANT ZONAL-VANZARI

SC PRODPLAST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se va ocupa de vanzarea produselor din profilul firmei, in cadrul departamentului vanzari, piata locala si/sau piata externa, subordonandu-se Directorului de Vanzari.
Gestioneaza portofoliul de clienti existenti si atrage noi parteneri pe baza datelor obtinute din cercetarea permanenta a nevoilor pietei, a situatiei concurentiale si a cerintelor clientilor.
- coordonarea vanzarilor in zona geografica repartizata
- evaluarea clientilor interni si externi (urmarirea comenzilor, livrarilor si incasarilor)
-gasirea de noi clienti
-negocieri de limite de credit, termene de plata, reduceri de pret si alte probleme referitoare la definitivarea contractelor de vanzare-cumparare
-coordonarea activitatii depozitului zonal
- deplasari in tara si/sau in strainatate
-coordonarea diverselor activitati de export (formalitati de import-export, facturari)

CERINTE

- licentiat al unei facultati cu profil tehnic sau economic
- experienta de minim 2 ani in vanzari
- limba engleza: scris/vorbit fluent
- bune cunostinte in operare calculator (Office – Word, Excel)
- autoturism propriu; disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate
* excelente abilitati de comunicare, de organizare a proiectelor si a timpului

BENEFICII OFERITE

- salariu fix atractiv si premii/bonusuri in functie de realizari, tichete de masa
- telefon mobil, diurna pentru deplasari, concediu de odihna minim 21 zile lucratoare pe an, prime la sfarsit de an.

SC PRODPLAST S.A. are peste 50 de ani de experienta in domeniul prelucrarii materialelor plastice,produce folie din polietilena pentru ambalaje de uz industrial si general,granule plastifiate pentru extrudere,injectie,industria cablurilor electrice si granule rigide pentru extrudere.