Agent Vânzări Echipamente Medicale de Top

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, importantă companie care se ocupă cu importul şi distribuţia de echipamente medicale de înaltă performanță provenind de la cei mai mari producători ai lumii și cele mai mari și respectate branduri de profil.

Produsele companiei sunt de o calitate excepțională și pot fi găsite în numeroase spitale și clinici, în sălile de operații, în saloanele de terapie intensivă ori în maternități asigurând îngrijirea pacienților. Acestea răspund celor mai înalte standarde impuse din domeniu fiind certificate FDA, CE și ISO.

Printre echipamentele furnizate se numără de exemplu blocuri operatorii (chirurgie generală și cardiovasculară, chirurgie bariatrică, urologie, ginecologie, ORL, oftalmologie, etc.), secţii de anestezie şi terapie intensivă, echipamente performanțe de imagistică medicală şi explorări funcţionale (CT, RMN, angiografie, echografie etc), spaţii post-operatorii şi saloane.

Proiectele de anvergură de dotare cu aparatură de top a unora dintre cele mai cunoscute spitale din România sunt o recunoaștere a poziției de lider pe care Clientul nostru o deține în piață și a reputației de care se bucură.

Descrierea Jobului
Scopul principal al postului este contactarea clienților și vânzarea produselor companiei în arealul geografic desemnat (București și imprejurimi)

Dezvoltă activ, prin vizite regulate, un parteneriat pe termen lung cu clienții din aria sa (București și împrejurimi)

Dezvoltă împreună cu clienții companiei (spitale, clinici private și de stat, centre medicale, etc.) portofoliul optim de aparatură / soluții pentru a veni în întîmpinarea nevoilor acestora

Participă la diverse evenimente, expoziții și congrese de profil reprezentând compania și produsele sale

Întocmește ofertele tehnico-economice și contractele de vânzare și se înscrie la licitațiile organizate în aria sa de vânzare și răspunde de rezultatul acestora

Face followup pentru contactele și sales leads identificate

Urmărește predarea aparaturii / soluțiilor către clienții săi precum și efectuarea instructajelor de utilizare

Este responsabil pentru realizarea bugetului de vânzări și pregătește prognoza pentru vânzările sale

Întreprinde acțiuni specifice de account management pentru contractele proprii până la realizarea lor integrală

Monitorizează și este la curent cu dezvoltarea pieții, colectează date concrete ale vânzărilor concurenței și achizițiilor clienților din aria sa; realizează și actualizează permanent baza de date cu informații despre aceștia

Participă activ la încasarea/recuperarea restanțelor de plată ale clienților săi

CERINTE

Studii și Experiență

Studii superioare, preferabil studii tehnice
Constituie avantaj studii în Inginerie Medicală/ Medicină / Medicină/Biomedicină
Limba Engleză – scris, citit și vorbit (bine, vocabular tehnic, inclusiv pentru participarea la trainingurile de producator)
Permis de conducere categoria B
Experiență în roluri similare min. 2-3 ani
Alte cerințe

În vânzări în general (min. 3 ani), preferabil în domeniul medical (minim 1-2 ani)
Cunoștințe generale sau specializări privind aparatura medicală (avantaj, vor fi suplinite daca nu prin traininguri tehnice de la producator)
Cunoștințe generale privind blocul operator, terapia intensivă adulti, copii, nou-născuți (avantaj)
Foarte bune abilități de comunicare și negociere, putere de convingere
Excel/Office (basic)
Carnet conducere cat. B
Personalitate

Independență și autonomie
Prezența de spirit/dinamism
Persoană organizată

BENEFICII OFERITE

Firma de prestigiu, lider pe domeniul său

Produse de top, recunoscute și apreciate în piață, proiecte provocatoare și ambițioase, clienți importanți

Posibilitatea de a face parte dintr-o industrie dinamică și plină de oportunități

Colegi deosebiți, o echipă de profesioniști, atmosferă de familie

Independență și autonomie, program flexibil, desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă

Telefon mobil, abonament de voce și date

Masă de prânz asigurată de către firmă

Laptop serviciu

Traininguri tehnice și formare on-the-job în țară și străinătate

Siguranță și stabilitate pe termen lung

Mașină de serviciu

Salariu motivant + Bonusuri specifice pentru vânzări, în funcție de performanță

O șansă de a crește profesional lucrând pentru unul dintre liderii din piață!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania. Avem 20 de ani de experiență și sute de proiecte de recrutare de succes! Recrutori Seniori! Domenii recrutare: Vânzări, Management, IT, HR, Financiar, Juridic, Logistică, Inginerie. Facem recrutare cu pasiune, avem rezultate, găsim candidați!

Mai multe joburi, articole, materiale pe academiadehr.ro