AGENT TURISM / TICKETING

YDA TRAVEL & TOURS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preluarea si gestionarea apelurilor telefonice si a cererilor clientilor intr-un mod eficient si profesionist;
- emiterea de bilete de avion si efectuarea de rezervari hoteliere in sistem GDS;
- efectuarea si confirmarea platilor, emiterea facturilor;
- operarea modificarilor si anularilor conform fiecarui tip de rezervare;
- asistarea clientului si oferirea de informatii privitoare la serviciile companiei precum si ale companiilor aeriene si hotelurilor prezente pe site;
- contactarea furnizorilor, companiilor aeriene si partenerilor pentru confirmarea rezervarilor.

CERINTE

- studii medii / superioare;
- experienta anterioara in domeniul turistic (1 an);
- cunostinte generale de geografie, in special a celor mai cunoscute destinatii turistice;
- cunostinte operare PC – Internet si Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
- nivel bun de limba engleza (scris si vorbit), o alta limba straina constituie un avantaj;
- aptitudini de comunicare prin telefon, abilitati de convingere si vanzare, atitudine profesionala in timpul convesatiilor telefonice;
- orientare spre satisfacerea nevoilor clientului;
- cunoasterea sistemului de rezervari Amadeus.

Agentia de turism YDA Travel & Tours, a luat fiinta din dorinta de acoperi un segment aparte din piata de servicii de turism din Romania. Echipa YDATravel.ro va sta alaturi indiferent de decizia dvs. si speram sa ne ridicam la nivelul asteptarilor dvs.