Agent Turism & Ticketing

ROL.ro online network

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania ROL online network angajeaza urgent AGENT TURISM pentru vanzarea de bilete de avion si alte servicii turistice prin intermediul Internetului.

Oferta este valabila pentru un job full-time in Bucuresti.

Responsabilitati:
- prezentarea ofertelor generale de turism catre clientii firmei
- cautarea celor mai bune variante pentru ticketing / cazare pentru clienti, in functie de cerintele acestora
- urmarirea incasarilor de la clienti
- efectuarea rezervarilor propriu-zise pt. bilete de avion si cazare
- mentinerea unor relatii pe termen lung cu clientii

CERINTE

- cunostinte ale sistemului de rezervari WorldSpan / Amadeus (oricare dintre ele)
- cunostinte in lucrul cu calculatorul (Office, Internet etc.)
- studii superioare
- experienta anterioara - minim 1 an

Constituie un avantaj:
- studii de specialitate in turism si BREVET DE TURISM;
- experienta anterioara.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix + comision in functie de vanzari.

ROL.ro este unul dintre cele mai importante portaluri romanesti.