Agent Turism cu experienta

BestTourism.ro Online

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentia noastra formata din tineri profesionisti cauta noi colegi dornici de a lucra intr-un mediu placut si de a se implica in dezvoltarea pe termen lung a companiei. Postul oferit este cel de agent/consilier turism si are ca principale atributii: vanzarea directa si online a pachetelor oferite de agentie, emiterea documentelor specifice, urmarirea desfasurarii rezervarii de la ofertare pana la reintoarcerea in tara a clientului.

CERINTE

- absolvent de studii superioare in domeniul Turismului sau a unui curs de formare profesionala atestat de Ministerul Turismului
- exeperienta minim 2 ani pe un post similar
- persoana organizata, muncitoare, dornica de perfectionare profesionala, rezistenta la stres
- cunostinte de baza in MS Office/ Libre Office (prelucrare date Excel, redactare Word)
- cunoasterea ofertelor si sistemelor de rezervare ale touroperatorilor romani
- cunoasterea ofertelor si sistemelor de rezervare ale touroperatorilor germani (reprezinta un plus)
- cunoasterea a minim 2 sisteme de rezervari hoteliere
- experienta in rezervare / emitere de bilete de avion (absolvent al cursurilor Worldspan prezinta avantaj)

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- echipa tanara, flexibila, mediu de lucru placut
- bonusuri salariale in functie de rezultate
- participarea la cursuri si excursii de informare

Best Tourism Hypermarket este agentie online de turism cu activitate de turoperator. In cadrul conceptului de "Hypermarket" oferim o gama larga de vacante, atat in destinatiile cele mai vizitate de catre turistii din Romania, cat si destinatii mai putin cunoscute, dar cu grad mare de atractivitate.