Agent Turism

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Operare in sistemele de rezervari
- Creare oferte turistice, mentinere baza de date
- Creare pachete turistice (transport, cazare, transferuri, rent-a-car, alte servicii la sol)
- Vanzare programe turistice interne si externe, cazari interne si externe, circuite interne si externe
- Organizari de conferinte, cursuri, sedinte
- Corespondenta cu parteneri interni si externi
- Urmarirea emiterii/ incasarii facturilor pentru serviciile solicitate de catre clienti

CERINTE

- Experienta ca agent turism intr-o agentie de turism
- Studii superioare in domeniu
- Experienta in utilizarea sistemelor de rezervari
- Experienta in crearea si administrarea de pachete turistice
- Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse
- Cunostinte foarte bune de utilizare calculator
- Foarte bun cunoscator al limbii romane
- Bun cunoscator al limbii engleze
- Persoana meticuloasa, rapida si responsabila
- Excelente abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant