Agent turism

TREND CONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica, monitorizeaza preferintele si nevoile clientilor, identifica evolutiile viitoare ale pietei.
- se ocupa de realizarea pachetelor turistice
- reprezint¿ societatea în rela¿iile cu ter¿ii.
- promoveaza serviciile agentiei de turism in vederea obtinerii unui profit maxim;
- coordoneaza colectarea si analizeaza datele statistice despre piata, concurenta si vanzarile proprii.
- face rezervari hoteliere si de transport, gestionand locurile pe care agentia le are disponibile.
- participa, ocazional, la targuri si expozitii

CERINTE

- Experienta de min. 2 ani in turism
- Studii superioare;
- Cunostinte bune de limba engleza; o alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj
- Operare PC;
- Bun¿ comunicare interpersonal¿ ¿i rela¿ional¿;
- Ini¿iativ¿ ¿i capacitate de lucru;
- Aptitudinea de a urm¿ri sarcini ¿i obiective multiple;
- Adaptare la un program de lucru flexibil.
- Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt

BENEFICII OFERITE

- se pot adauga comisioane din vanzari
-bonusuri
- lucru intr-un mediu tanar si dinamic.

DESCRIEREA FIRMEI

Tour operator privat