Agent ticketing & rezervari hoteliere

Tourneo.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea si vanzarea serviciilor firmei (servicii hoteliere);
- fidelizarea clientilor existenti si atragerea celor potentiali;
- urmarirea solicitarilor primite prin telefon, email sau Internet si contactarea colaboratorilor si a clientilor in vederea solutionarii cererilor acestora;
- asigurarea suportului necesar in desfasurarea activitatii, reprezentantului sau coordonatorului de vanzari;

CERINTE

- experienta minim 2 ani ca angajat intr-o agentie acreditata IATA sau in departamentul de ticketing al unei companii aeriene;
- cunoasterea limbii engleze (nivel avansat) si a unei alte limbi straine (nivel mediu/avansat);
- abilitati de comunicare; usurinta si coerenta in exprimare (scris/verbal);
- capacitate de lucru in conditii de stres (mediu foarte activ);
- abilitati de lucru in echipa;
- capacitatea de a lucra in ture si uneori in week-end;
- nefumator
- abilitati de operare PC (Microsoft Office, Internet Explorer, Outlook Express);
- atitudine dinamica, optimista;
- capacitatea de adaptare la situatia data;
- atentie distributiva; atentie la detalii;
- eventuala experienta in domeniul rezervarilor hoteliere (hotel sau agentie de turism) reprezinta un avantaj
- candidatul trebuie sa fie o persoana de incredere care isi poate indeplini sarcinile cu un nivel minim de supraveghere;
- candidatul trebuie sa fie o persoana cu un nivel de inteligenta si cultura generala peste medie;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru modern, activ, motivant;
- pachet salarial motivant;
- oportunitatea de a invata de la o echipa experimentata si profesionista;
- posibilitati de promovare;

www.tourneo.ro este specializat in efectuarea de rezervari hoteliere in Romania, fiind cel mai mare furnizor de cazare din Bucuresti (asigura 5-8% din gradul de ocupare al Bucurestiului).