Agent ticketing

International Service Group Personnel Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura buna desfasurare a procesului de rezervare si emitere a biletelor de avion, atat din agentie cat si clienti veniti prin sistemul de rezervari electronic;
- Se preocupa de gasirea celor mai adecvate mijloace si metode pentru a intretine o relatie de colaborare cat mai buna cu clientii, furnizorii directi, precum si cu celelalte departamente, birouri si agentii ale companiei;
- Trebuie sa fie capabil sa realizeze orice operatie de rezervare si emitere de bilet de avion;
- Trebuie s¿ fie capabil sa intocmeasca si sa urmareasca documenetele de plata transmise clientilor;
- Ofera tuturor clientilor servicii eficiente si prompte, in conformitate cu cerintele companiei si procedurile de lucru ale departamentului.

CERINTE

- Studii superioare (sau în curs de finalizare), de preferinta Turism;
- Experienta: minim 1 an;
- Limbi straine (engleza obligatoriu, optional franceza, germana;
- Cunostinte operare PC (Windows, MS Office, Internet;
- Absolvirea cursului de rezervare si tarifari bilete avion Amadeus;
- Absolvirea cursului de emiteri bilete avion Amadeus;
- Atentie distributiva;
- Stapanire de sine, calm;
- Capacitatea de a lucra in conditii de stres;
- Spirit de observatie dezvoltat;
- Bun organizator;
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Initiativa;
- Cinste, corectitudine, loialitate, sinceritate, amabilitate, comportament decent.

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SOLUTII COMPLETE in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.