AGENT TELESALES

GERMANOS TELECOM ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica potentialii clienti (persoane juridice) din bazele de date puse la dispozitie de companie;
- Contacteaza telefonic clientii alocati, prezinta compania si ofertele generale ale companiei;
- Inregistreaza in aplicatia interna rezultatele convorbirilor;
- Stabileste telefonic intalniri intre reprezentantii de vanzari directe si reprezentantii societatilor comerciale;
- Fixeaza si urmareste respectarea agendei zilnice a reprezentantilor de vanzari;
- Pregateste rapoarte periodice specifice solicitate de management;
- Poate fi implicata in alte activitati de suport pentru departamentul de vanzari directe (B2B);

CERINTE

- Minim studii medii - studii superioare reprezinta avantaj;
- 1 an experienta in telesales sau activitati similare;
- Cunostinte de utilizare Microsoft Office (word, excel) -nivel mediu ;
- Vorbirea limbii engleze la nivel mediu reprezinta avantaj;
- Persoana sociabila, cu abilitati excelente de comunicare si de prezentare;
- Adaptarea rapida a conversatiei la diferite tipuri si categorii de clienti;
- Orientare catre activitate si realizarea targetelor individuale si ale echipei;
- Abilitati de planificare si prioritizare a activitatilor zilnice, fara prea multa supervizare;

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea unei cariere intr-un mediu de business dinamic!

Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Germanos, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

In prezent, Germanos Telecom Romania S.A. detine peste 200 de magazine in intreaga tara.

In plus, Germanos ofera produsele si serviciile sale printr-o retea de peste 95 de dealeri, care opereaza sub numele de BEEEP .