Agent Telemarketing

AFACERIpeInter.net SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

promovarea si vanzarea prin telefon a pachetelor de servicii ale companiei
abordarea telefonica a clientilor alocati, in norma stabilita de seful direct
realizarea bugetului de vanzari si incasari repartizat.
actualizarea zilnica a informatiilor fiecarui client in baza de date, dupa contactarea lui si dupa ce se constata ca s-au obtinut informatii noi despre acest client.
intocmirea raportului zilnic de activitate conform formularului intern AFACERIpeInter.net
respectarea regulamentului intern AFACERIpeInter.net.
cresterea vanzarilor si a numarului de clienti
contactarea potentialilor clienti
negocierea si incheierea de contracte
crearea si dezvoltarea portofoliului de clienti si a bazei de date in privinta acestora
derularea activitatii conform politicii companiei
utilizarea la maximum a oportunitatilor existente
job disponibil si part time

CERINTE

excelente abilitati de comunicare negociere, spirit persuasiv
experienta pe un post similar reprezinta un avantaj (vanzare directa, asistenta la vanzare)
realizarea obiectivelor de vanzari lunare
capacitate de analiza si sinteza
cunostinte bune de PC (Word, Excel, PowerPoint)
orientare spre client
putere de convingere, tenacitate
seriozitate si dorinta de afirmare
persoana dinamica si optimista

BENEFICII OFERITE

salariu fix + comision

Companie specializata in servicii internet oferite firmelor. Produse si servicii UNICE. Lider de piata pe domeniul de activitate