AGENT PROMOVARE SERVICII DE TELEVIZIUNE DIGITALA- sistem de vanzare door-to- door

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala ce ofera pe piata romaneasca servicii de media si televiziune la cele mai inalte standarde calitative. Oferind servicii de televiziune digitala prin satelit, compania pune la dispozitia clientilor sai o alternativa de ultima generatie la cablul TV, cu o mare varietate de canale, noua tendinta propusa in tehnologia multi-channel punand clientul in centrul atentiei si oferindu-i posibilitatea de a alege dupa bunul plac felul in care isi petrece timpul liber.

Descrierea postului
Promoveaza si vinde serviciile de televiziune digitala in zona alocata – BUCURESTI
Identifica si viziteaza clientii (persoane fizice si juridice) prin activitate de teren (in sistemul Door to Door), conform routingului stabilit de superiorul ierarhic (RSM/Team Leader)
Identificarea nevoilor clientului si prezentarea celei mai bune oferte pentru el
Incheie contracte pentru serviciul de televiziune digitala oferit
Culege informatii despre competitie
Intocmeste si preda la timp rapoartele si situatiile cerute de superiorul direct
Este responsabil de promovarea imaginii companiei in relatiile cu clientii
Inregistreaza in baza de date informatiile despre clientii contactati si trimite rapoarte zilnice Team Leader-ului, conform cerintelor companiei.

CERINTE

Experienta in vanzarea de servicii (reprezinta un avantaj)
Experienta in promovarea de produse tehnice (reprezinta un avantaj)
Permis de conducere categ. B (avantaj)
Cunostinte de operare PC: Word/ Excel
Persoana sociabila, cu abilitati de comunicare, prezentare si inter-relationare.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.