Agent-operator productie publicitara

prestigeart

Job expirat

RESPONSABILITATI

Creatie publicitara, productia materialelor concepute si personalizarea obiectelor promotionale, colantari auto, reclame, aplicari, montari, livrari.
Un avantaj in dezvoltarea activitatii il constituie atat productiile proprii, cat si colaborarile solide cu partenerii.
Se solicita cunoasterea foarte buna a programelor CorelDraw (obligatoriu si la un nivel cat mai bun), Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, conostinte de prepress, realizare de montaje tipografice, abilitati de creatie, realizare machete grafice, separatii de culori.
Constituie un mare avantaj experienta in domeniul tipografic- realizare imprimare termica pe material textile.
Se solicita cunoasterea principiilor de functionare a utilajelor si lucrul cu acestea:cutter plotter, presa termica, laminator, aparat indosariat, imprimante, ghilotina etc.

CERINTE

- persoana responsabila, ordonata, serioasa, punctuala;
- experienta si pricepere in domeniu;
- capacitate creatie grafica de produs- Ilustratii, vectorizari;
-conceptia si executia machetelor ptr tipar;
- studii - minim liceul;
-permis conducere auto tip B;
- persoanele care nu au lucrat si nu au experienta in domeniu sunt rugate sa nu aplice la acest post.
Candidat ideal: responsabilitate; spirit creative; capacitate de organizare a muncii proprii, cu respectarea termenelor limita; abilitati organizatorice. Experienta in domeniul prepress si in colaborarea cu tipografiile.Constituie un avantaj:- cunoasterea regulilor, standardelor si tiparelor de design; capacitate de a lucra la mai multe proiecte simultan; originalitate, simt esthetic; viteza de lucru; cunostinte DTP. Cunoasterea unui program de grafica 3D prezinta un bonus la angajare.

BENEFICII OFERITE

- in concordanta cu rezultatele obtinute.

Totul pentru arta - acesta este dictonul companiei noastre !
Domeniul de activitate: companie de reprezentare media, care are ca scop promovarea frumosului, reclamei, publicitatii