Agent Marketing si Vanzari

Cabinet pentru servicii IMM

Job expirat

RESPONSABILITATI

perioada în care va avea loc angajarea: 15 februarie - 30 mai 2006
-realizare selectii clienti potentiali având ca sursa Internetul sau cataloage tiparite si electronice puse la dispozitie de firma
-campanii de promovare si vânzare pe Internet bazate pe programe personale sau pe ciclul marketing-vânzari stabilit de firma
-construire relatie cu clientii potentiali
-vizite la clientii potentiali pentru primul contact
-prezentare la clientii potentiali materiale marketing
-prezentare la clientii potentiali oferta de servicii
-urmarirea unui client potential si evaluarea oportunitatilor de contractare
-asistenta a angajatului firmei pentru încheiere si executare de contracte
-executie de lucrari punctuale pe proiect acolo unde competentele personale au aplicare

CERINTE

pentru toti candidatii
-se va preciza perioada pentru care doriti angajarea
-se va atasa poza recenta la CV
-se va preciza data nasterii
-la referinte se va preciza numele intreg al unitatii unde ati lucrat si eventual adresa sau un numar de telefon

-PC si acces la Internet permanent
-cunostinte bune Windows, programe de tip office, e-mail, Internet (navigare, cautare, extragere informatii)
-abilitati de realizare sinteze de informatii si rapoarte tematice si de activitate

-perseverenta
-lucru zilnic
-dinamism
-prezenta agreabila
-abilitati deosebite de comunicare
-spirit autodidact
-seriozitate

pentru cine aplica pentru o relatie pe termen mediu sau lung constituie avantaje urmatoarele :
- referinte pentru activitatile anterioare - nume, calitatea avuta în perioada pentru care se furnizeaza referinte si posibilitati de contact (e-mail sau telefon)
-experienta in activitati similare sau in vanzare directa
-permis de conducere categoria B
-limba engleza scris, citit
-limba engleza vorbita fluent
-limba germana si/sau franceza
-aptitudini tehnice (in special IT&C)
-aptitudini pentru activitati directe sau anexe pentru cercetare, inovare, alte activitati stiintifice

BENEFICII OFERITE

-perioada de proba intre o saptamâna si trei luni
-instruire initiala sumara
-instruire saptamânala sau lunara gratuita functie de rezultatele obtinute si comportamentul în activitate
-materiale de marketing
-acces la informatiile detinute de firma, importante pentru activitatea agentului
-comision motivant din valoarea contractelor incheiate cu sprijinul nemijlocit al agentului
-scheme retribuire flexibile si adaptabile la conditiile si optiunile colaboratorilor
-decontarea unor cheltuieli (transport, pachetul pt. masa de prânz, telefoane, Internet) dupa diverse perioade de la angajare functie de rezultatele obtinute si comportamentul în activitate
-dotari diverse ( telefon mobil, geanta servici, PDA, bicicleta, scuter) dupa diverse perioade de la angajare functie de rezultatele obtinute si comportamentul în activitate
-posibilitati pentru utilizare plenara si completa a portofoliului de competente si a potentialului profesional personal
-perspective profesionale deosebite

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii pentru afaceri - activitate noua

asistenta, consultanta, executie lucrari pentru infiintare, modernizare, dezvoltare afaceri mici si mijlocii.

asistenta, consultanta, executie lucrari pentru achizitii si vânzari pentru afaceri mici si mijlocii.