Agent livrator- dezvoltare Cumpana Acasa

Cumpana 1993 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Este responsabil pentru livrarea tuturor comenzilor incredintate lui si pentru returnarea ambalajelor de la clienti;
-Livreaza toate comenzile conform rutei de livrare zilnice aprobate de MVA, in zona administrativa arondata;
-Stabileste si mentine relatii bune cu clientii. identifica nevoile clientului si oportunitatile de dezvoltare a relatiei cu acesta, centralizeaza aceste informatii in Cartela de ruta;
-Completeaza zilnic raportul de activitate si raportul auto;
-Este responsabil pentru realizarea Planului de Contractari (numar clienti / volum apa ) a sistemului Cumpana catre clienti, persoane juridice sau persoane fizice si a Planului de Vanzari pe o ARIE geografica strict delimitata in punctul de lucru, pe criterii de profitabilitate, prin dezvoltarea relatiilor de afaceri ( numar de dozatoare, volum de apa ) cu clientii potentiali si Cumpana existenti;
-Cunoaste in profunzime Oferta companiei si Grila de Negociere pe care le foloseste ca instrumente in negocierea cu clientii potentiali si cei existenti;
-Identifica clientii potentiali ( inclusiv clientii competitiei ) cu datele exacte (sediu, CIF, CNP ,telefon,) in vederea contractarii sistemului Cumpana, pe aria sa geografica de responsabilitate folosindu-se de fisa de prospect.

CERINTE

- Permis categoria B, experienta in distributie reprezinta avantaj;
- Orientare catre client;
- Abilitati de comunicare.
- Abilitati de negociere.

BENEFICII OFERITE

Salariul atractiv, bonuri de masa.

Cumpana 1993 este membru EBWA (European Bottled Watercooler Association), asociatie internationala a carei misiune este sa asigure consumatorul ca serviciile de aprovizionare cu apa in sistem water cooler care ii sunt oferite respecta cele mai inalte standarde de calitate a produsului si serviciilor.

Apa de izvor plata Cumpana este imbuteliata in bidoane de 18,9 litri in conditii care respecta standardele de igiena si siguranta alimentara. Recipientii sunt conditionati de parcurgerea mai multor etape de igienizare si dezinfectie care asigura pastrarea apei imbuteliate in conditii optime pe intreaga perioada de valabilitate a produsului.