Agent Imobiliar (Broker Imobiliar)

21imobiliare

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei imobiliare pentru urmatoarele zone:
Bucuresti - Sectoare 1 , 2 , 3
- Ofera consultanta imobiliara clientilor existenti precum si identificarea de noi clienti prin mijloacele specifice puse la dispozitie;
- Introducerea clientilor si proprietatilor in baza de date 21imobiliare precum si updatarea periodica a informatiilor;
- Promovarea ofertelor companiei prin intermediul mijloacelor de publicitate puse la dispozitie; .
- Asistarea si urmarirea procesului de vanzare pana la inchiderea tranzactiei;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii companiei si dupa inchiderea tranzactiei;

CERINTE

- experienta in domeniul imobiliar reprezinta un avantaj, dar nu este un criteriu de selectie;
- spirit puternic de echipa si antreprenorial;
- cunostinte operare PC
- bune abilitati de comunicare, negociere, vanzare si organizare;
- putere de convingere;
- responsabilitate personală şi punctualitate;
- persoana dinamica, optimista, sociabila;
- aspect fizic placut;
- persoana organizata (gestionare eficienta a timpului);
- dorinta de success.

BENEFICII OFERITE

Leadership;
Training;
Tehnologie;
Marketing;
Suport;
Autonomie;
Recunoastere si premiere.

Merită să te faci agent imobiliar?

Brokerajul imobiliar este o profesie foarte accesibilă, cu oameni specializați inițial în domenii extrem de diverse. Primul avantaj al unei cariere în imobiliare este că nu există un plafon superior al veniturilor. Dacă în orice altă meserie, poți atinge un venit maxim pe care îl încasezi sau superiorul are grijă să îți schimbe grila salarială când câștigi prea mult, în imobiliare, cu cât închei mai multe tranzacții, cu atât obții un venit mai mare. Astfel, peste jumătate dintre agenții imobiliari câștigă cel puțin 1.000 euro pe lună, iar o treime dintre ei chiar peste 1.500 euro lunar.
Nu sunt multe meserii în care să îți poți lua o zi liber fără să ți se simtă lipsa. Ca agent imobiliar, se poate să ai un program flexibil, pe care să îl organizezi în funcție de cum dorești; chiar dacă mai multe ore lucrate înseamnă o implicare mai mare, agenții imobiliari au această independență.