Agent imobiliar

Biantis Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania de resurse umane Biantis recruteaza pentru unul din clientii sai - Agentie Imobiliara cu prezenta importanta pe piata romaneasca - o persoana cu experienta pentru postul de agent imobiliar. Daca descrierea postului coincide cu asteptarile dumneavoastra si va incadrati in profilul candidatului pe care il cautam, va asteptam aplicatia pe site-ul myjob.ro

Responsabilitati:
- Identificarea noilor proprietati si vizionarea celor aflate in gestiune in vederea cunoasterii permanente a starii lor;
- Prospectarea pietei si contactarea posibililor clienti;
- Mentinerea relatiilor cu clientii actuali;
- Ocuparea de ofertare, primire si prelucrare cereri si oferte, tranzactionare;
- Crearea si prezentarea ofertelor personalizate de produse si servicii;
- Identificarea nevoilor clientilor si recurgerea la o solutie optima de indeplinire a cerintelor clientului;
- Realizarea target-ului de vanzari propus de companie.

CERINTE

- Dorinta de a lucra in domeniul imobilar;
- Experienta pe un post similar;
- Cunoasterea unei limbi straine, cel putin la nivel mediu;
- Cunostinte de operare pe calculator, inclusiv pachetul Microsoft Office;
- Bune abilitati de comunicare si relationare cu oamenii;
- Abilitati de negociere, seriozitate si initiativa;
- Permis de conducere (categ. B).

BENEFICII OFERITE

Se discuta in urma interviului.

Biantis is reshaping the workplace of the future through benefits, talent management and rewards strategies and solutions. We leverage our talent, innovation, thought leadership and operational excellence to deliver distinctive value to our clients.