Agent de vanzari - transport si logistica

EUROCOACHING

Job expirat

RESPONSABILITATI

EUROCoaching Performanta S.R.L. recruteaza „agent de vanzari - transport si logistica” (pentru orasele Bucuresti si Arad) pentru clientul sau, unul din primele 10 grupuri europene de transport si logistica.

-imbunatatirea permanenta a relatiei cu clientii existenti si identificarea de noi clienti;
-studiaza si analizeaza nevoile si / sau caietul de sarcini al clientului / prospectului;
-elaboreaza, prezinta si explica ofertele comerciale si ofertele de pret ;
-propune clientilor solutii tehnice alternative ;
-negociaza contractele de vanzare ;
-isi viziteaza cu regularitate clientii din portofoliu si redacteaza rapoarte ;
-detecteaza evenimentele sau evolutiile mediului inconjurator care au impact asupra domeniului sau de activitate ;
-elaboreaza previziuni de vanzari in domeniul si sectorul sau de activitate ;
-redacteaza rapoarte lunare de actitivitate ;
-promoveaza imaginea companiei;

CERINTE

-minim 3 ani experinta in vanzari (preferabil in cadrul unei companii de transport si logistica);
-experienta relevanta in domeniul logisticii;
-o buna cunoastere a pietei romanesti de transport ;
-cunostinte de operare PC (Word, Excel, PPT, Outlook, navigare internet);
-foarte bune abilitati de negociere si proceduri comerciale;
-foarte bune cunostinte de limba engleza, cunostinte de limba franceza pot constitui un avantaj;
-abilitatea de a lucra cu termene limita;
-studii superioare ;
-initiativa, open-minded si orientat catre rezolvarea problemelor;
-permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant (salariu de baza + bonusuri in functie de realizari);
- oportunitatea de a lucra intr-o companie aflata in plina ascensiune, in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- programe de training si dezvoltare profesionale;
- masina de serviciu si telefon mobil;

EUROcoaching ofera servicii specializate pe domeniul comercial, atat in recrutare comerciala, formarea profesionala, cat si in evaluarea colaboratorilor la locul de munca, stabilind un contact direct cu clientii si cu furnizorii, in B2C si B2B.

Serviciile noastre reprezinta o initiativa simpla si eficienta, ilustrata prin exemple concrete, sfaturi practice, cu aplicabilitate directa, garantand un efect pozitiv asupra dezvoltarii cifrei de afaceri si asupra imaginii companiei cliente pe piata.