Agent de Vanzari Telesales

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contacteaza clientii din baza de date alocata;
Informeaza clientii potentiali despre beneficiile produsului, oferta comerciala, promotii;
Furnizeaza informatii privind produsele si serviciile oferite de companie;
Castiga interesul clientilor potentiali pentru mediul online si modalitatile de promovare;
Prezinta caracteristicile produsului, pachetelor de servicii si explica beneficiile aferente;
Identifica nevoile clientilor si recomanda pachetul de servicii potrivit;
Convinge clientii si obtine angajamentul acestora;
Ajunge la o intelegere asupra pachetului concret;
Transmite contractul si se asigura ca furnizeaza toate informatiile referitoare la semnarea si transmiterea acestuia in format fizic;
Revine periodic asupra informatiilor transmise si se asigura ca acestea au fost primite si corect intelese;
Asigura feedback pentru echipa;
Asigura raportarea corecta a activitatii;
Mentine relatia cu clientii existenti.

CERINTE

Studii medii sau superioare (economic, comercial, marketing, tehnic);
Experienta de lucru in relatiile cu clientii este considerata un avantaj;
Specializari, certificate (Cunostinte marketing online, Cunostinte Google AdWords Search & Display, Intelegerea mecanismelor SEO_
constituie un avantaj;
Limba engleza
nivel avansat;
Cunostinte avansate pachet MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint);
Cunostinte aplicatii CRM constituie un avantaj;
Abilitati de comunicare si negociere;
Flexibilitate;
Capacitatea de a-i motiva pe ceilalti;
Spirit de initiativa, proactivitate in relatia cu clientii;
Orientare catre rezultate.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...