Agent de vanzari Software

MGT Educational

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
- crearea oportunitatilor pentru a atrage noi clienti
- dezvoltare baze de clienti;
- initiere, negociere si finalizare contracte;
- prezentari de produs;
- realizarea de oferte

CERINTE

- cunostinte solide in domeniul vanzarilor, marketing, it;
- capabil sa sustina prezentari de produs la telefon, one on one sau de grup;
- perseverenta pentru indeplinirea obiectivelor de vanzari;
- persoana energica, cu spirit de initiativa si incredere in sine, ambitioasa, motivata;
- abilitati foarte bune de comunicare, negociere si relationare;
- putere de convingere a persoanelor de decizie;
- experienta in vanzari;
- cunostinte bune de PC
- abilitati foarte bune de lucru in echipa;
- experienta anterioara intr-o firma de software constituie un avantaj;
- experienta anterioara de utilizare / vanzare a unor produse de arhivare, document management, ERP/CRM constituie un avantaj major.
-adaptabilitate la produsele specifice companiei
-carnet de conducere categoria B
-cunoasterea limbii germane constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

-salariu fix + bonus motivant din vanzari
-mediu de lucru modern si prietenos
-training
-telefon mobil
-laptop
-masina

MGT Educational este furnizor de echipamente si solutii destinate achizitiei, stocarii, arhivarii, editarii si redarii sunetului si imaginii precum si prezentarilor multimedia.
Cu un portofoliu de echipamente produse de parteneri cu renume mondial ca HITACHI, OLYMPUS, WACOM, MEDIUM, BRAUN PHOTOTEHNIK, ADEO VIDEOPOOL, VERBATIM, MICROTEK, AVISION, YAMADA, SMS-SMART MEDIA SOLUTIONS, CERWIN VEGA, TLS si cu o echipa de profesionisti cu experienta, compania poate livra solutia optima pentru sali de conferinta, invatamant, show-room sau home-cinema.