Agent de Vanzari- sector electric

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactare telefonica clienti (instalatori, comercianti, fabrici, etc)
- identificare persoana decizie
- vanzare produse electrice
- pastrarea clientilor existenti si gasirea de noi clienti
- realizarea planului de vanzari lunar prin atingerea target-urilor
- servicii post vanzare
- raportarea saptamanala a activitatii catre superior

CERINTE

- studii superioare
- cunoasterea sectorului electric
- experienta in vanzari de minim 3 ani la companii din sectorul electric
- cunoasterea principalelor case de productie materiale electrice : LEGRAND, GEWISS, SCHNEIDER, PRYSMIAN, etc.
- portofoliu propriu de clienti
- cunostinte de limba engleza/italiana facultativ (nu este obligatoriu)
- abilitati de negociere, coordonare
- cunostinte operare PC (Word, Excel, internet)
- persoana dinamica
- permis conducere catge. B

BENEFICII OFERITE

- program Full- Time , Telefon, Salariu fix + Comision, Masina