Agent de vanzari in sectorul cosmetic-parfumerie

EUROCOACHING Performanta srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea comenzilor;
- Preluarea marfii din depozit si livrarea ei clientilor;
- Imbogatirea portofoliului de clienti;
- Negocierea conditiilor comerciale pentru spatiile punctelor de vanzare;
- Merchandising-ul produselor;
- Gestionarea relatiei cu clientii prin vizite saptamanale pentru preluarea comenzilor/instalare promotii/prezentare produse noi etc.
- Stabilirea saptamanala a necesarului de testere in fiecare magazin;
- Realizarea lunara a previziunilor de vanzari impreuna cu Managerul;
- Informarea Managerului privind evolutia companiei si a concurentei;
- Redactarea saptamanala a rapoartelor de vanzari;
- Vizitarea saptamanala a magazinelor.

CERINTE

- Experienta in domeniul distributiei (hypermarketuri)sectorul cosmetic-parfumerie;
- Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala constituie un avantaj;
- Capacitate organizatorica si un dezvoltat simt al responsabilitatii;
- Bune abilitati de comunicare si de negociere;
- Autonomie.

BENEFICII OFERITE

- Telefon de serviciu;
- Calculator de serviciu;
- Acces la masinile societatii;
- Mediu de lucru placut;
- Salariu motivant + comision din vanzari.

EUROcoaching Performanta S.R.L. recruteaza „agent de vanzari” pentru clientul sau, unul din principalii importatori si distribuitori de produse cosmetice de lux de pe piata romaneasca.